W dniach 26-29 września 2023 delegacja Uniwersytetu Opolskiego w składzie: Jarosław Kubiak, Dyrektor BNiOP,  Magdalena Rudy, Daria Gogol z Zespołu ds. mobilności międzynarodowej BNiOP oraz Paulina Panic z Zespołu ds. współpracy międzynarodowej, reprezentuje naszą uczelnię na 33. Corocznej Konferencji i Targach EAIE (33rd Annual EAIE Conference and Exhibition) w Rotterdamie.

Konferencja EAIE jest jednym z największych na świecie wydarzeń poświęconych umiędzynarodowieniu szkolnictwa wyższego. Wydarzenie organizowane jest corocznie przez EAIE European Association for International Education – czołową organizację pozarządową działającą w sferze edukacji.

Wydarzenie gromadzi każdego roku ponad 6 tysięcy odwiedzających z całego świata. Reprezentanci uczelni wyższych, organizacji i fundacji działających w obszarze edukacji, a także przedstawiciele firm spotykają się w celu nawiązania kontaktów, zacieśnienia współpracy i promowania swoich instytucji. Udział w wydarzeniu to świetna okazja do networkingu, wymiany doświadczeń i poznania partnerów.

W czasie konferencji przedstawiciele UO aktywnie promują zarówno naszą uczelnię, jak i całe Konsorcjum FORTHEM, biorąc udział w spotkaniach z partnerami, sesjach warsztatowych oraz wydarzeniach towarzyszących. W tym roku pracowników BNiOP można spotkać w dwóch miejscach: na polskim stoisku „Study in Poland – Ready, Study, Go Poland” i „Reserach in Poland”, organizowanym przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) oraz stoisku Konsorcjum FORTHEM.