Minister Nauki zaprasza do składania ofert w projekcie „Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności”.
Przedmiotem postępowania jest wybór ofert uczelni, które będą realizowały cel projektu, jakim jest wsparcie studentów i studentek w rozwoju ich kompetencji i umiejętności, aktywności naukowej, innowacyjności, kreatywności poprzez umożliwienie im uczestnictwa w międzynarodowych konkursach, zawodach, konferencjach.
WAŻNE!
Uczelnia zobowiązana jest do przeprowadzenia otwartego naboru studentów lub studentek, w szczególności poprzez opublikowanie informacji o naborze na stronie internetowej uczelni, zastosowania obiektywnych kryteriów wyboru studentów i studentek do udziału w projekcie, sporządzenia protokołu z przeprowadzonej rekrutacji.
W związku z powyższym, osoby zainteresowane złożeniem oferty prosimy o przesłanie Formularza zgłoszeniowego na adres e-mail: projekty@uni.opole.pl do 31.05.2024 r.
W związku z wpływającą dużą ilością pytań dot. projektu oraz przygotowania oferty termin naboru wewnętrznego został wydłużony do dnia 14.06.2024r.
W procesie rekrutacji wyłonieni zostaną studenci/studentki /zespoły studenckie, którzy w porozumieniu z opiekunem naukowym opracują ofertę, która zostanie złożona do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Wsparcie finansowe może być przeznaczone w szczególności na sfinansowanie przygotowania i uczestnictwa studentów i studentek w międzynarodowych zawodach, konkursach, konferencjach. Środki finansowe mogą być przeznaczone także na zakup materiałów i usług niezbędnych do przygotowań związanych z przedmiotem konkursów, zawodów, konferencji międzynarodowych ujętych w ofercie złożonej w odpowiedzi na Zaproszenie. Ponadto wsparcie to może być przeznaczone na racjonalne usprawnienia oraz wsparcie osób z grup defaworyzowanych.
W ramach naboru wsparciem może zostać objęty student lub studentka, wskazany/a w ofercie Uczelni, spełniający/a łącznie następujące warunki:
1) jest studentem/studentką studiów I lub II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich uczelni, która składa wniosek. Dopuszcza się realizację ofert przez zespoły międzyuczelniane po wskazaniu uczelni odpowiedzialnej za realizację oferty;
2) posiada udokumentowaną znajomość co najmniej jednego języka obcego na poziomie nie niższym niż B2 (poświadczoną w szczególności oświadczeniem lektora o poziomie znajomości języka obcego przez studenta/studentkę lub certyfikatem potwierdzającym znajomość języka obcego);
3) posiada pozytywną opinię opiekuna merytorycznego lub opiekuna koła naukowego na temat dotychczasowej aktywności naukowej studenta lub studentki. Opinia powinna potwierdzać, że potencjał rozwojowy i dotychczasowe doświadczenie studenta lub studentki dają podstawy sądzić, iż mogą wygrywać konkursy, zawody międzynarodowe o najwyższej randze lub zdobyć wyróżnienia na konferencjach.
4) w przypadku zespołu studentów lub studentek – udział danej osoby w zespole jest niezbędny do osiągnięcia celów projektu.
Studenci biorący udział w projekcie zobowiązani będą do przekazania informacji dotyczących sytuacji po zakończeniu udziału w projekcie dotyczącej np. statusu na rynku pracy (do 4 tygodni od zakończenia udziału) zgodnie z zakresem danych określonych w „Wytycznych dotyczących monitorowania postępu rzeczowego realizacji programów na lata 2021-2027”
Okres realizacji zadań przewidzianych w ofercie nie może przekroczyć 18 miesięcy oraz wykraczać poza datę 31.12.2025 r.
Koszt realizacji jednego projektu nie może przekroczyć:
1) 80 000,00 zł – w przypadku projektu realizowanego przez jednego studenta lub studentkę;
2) 500 000,00 zł – w przypadku projektu realizowanego przez zespół studentów lub studentek.
Szczegółowe informacje wraz z wymaganymi dokumentami dotyczącymi zaproszenia dostępne są na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Klauzule informacyjne dotyczące przetwarzania danych osobowych