ZESPÓŁ DS. REALIZACJI I ROZLICZEŃ PROJEKTU POMOLOGIA-PRÓSZKÓW

Odpowiedzialny jest za realizację jednego z flagowych projektów UO pn. Międzynarodowe Centrum Badawczo-Rozwojowe UO na rzecz rolnictwa i przemysłu rolno spożywczego – Rewitalizacja Królewskiej Akademii Nauk w Prószkowie.

Budżet projektu to prawie 50 mln zł, z czego prawie 30 mln zł jest dofinansowane środkami z UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.

Zespół kompleksowo wspiera realizację projektu w zakresie obsługi finansowej, postępowań w obszarze Prawa Zamówień Publicznych, Prawa budowlanego, przepisów krajowych i unijnych. Zespół realizuje procesy związane z rozliczaniem projektu, monitoringiem terminowej jego realizacji oraz kontrolą poprawności realizowanych zadań w ramach budżetu projektu.

Z uwagi na wysoki stopień złożoności projektu w celu uzgadniania decyzji strategicznych i monitoringu został powołany Komitet Sterujący ds. projektu Pomologia.

W wyniku realizacji projektu powstaje nowoczesne uniwersyteckie Centrum Badawczo-Rozwojowe, jedyne na terenie województwa opolskiego. O poziomie innowacyjności stanowi fakt, że nasze Centrum zostało w 2020 r. nominowane do nagrody Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju w kategorii badania przyszłości przyznawanej przez Centrum Inteligentnego Rozwoju.

Więcej o Projekcie dowiesz się TU.

Pracownicy:

mgr Marek Liśkiewicz

koordynator

mgr Agata Gąska

starszy specjalista

mgr Justyna Chudy-Wójtowicz

starszy specjalista

mgr Agnieszka Bednarek-Budziak

starszy specjalista

mgr Kalina Polok

starszy specjalista