Z przyjemnością informujemy, iż Pani Agata Kowalewska, studentka biologii na specjalności paleobiologia, została pierwszą w historii Uniwersytetu Opolskiego laureatką prestiżowej nagrody Diamentowy Grant przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W tym roku w ramach konkursu wyróżniono 69 spośród 173 wniosków. Nagrodzeni studenci otrzymają dofinansowanie na swoje pierwsze samodzielne działania naukowe. Nasza laureatka została doceniona za wybitne osiągnięcia w  zakresie badań nad paleozoicznymi stawonogami zwanymi trylobitami. Wartość otrzymanego grantu wynosi prawie 144 000 złotych. W sumie Ministerstwo przyznało niemal 14 mln złotych na realizację wszystkich projektów. Pani Agata nagrodę otrzymała w wyniku IX edycji Programu. W związku z wyróżnieniem, serdecznie Pani Agacie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju kariery naukowej!