Program „Nauka dla Społeczeństwa”

Informujemy, że w 2022 r. można składać wnioski w programie „Nauka dla Społeczeństwa”. W konkursie została ograniczona liczba wniosków składanych przez dany podmiot, w danym roku kalendarzowym do 4 (czterech wniosków). Ponieważ 2 wnioski otrzymały w ubiegłym roku zgodę na aplikowanie w 2022 r. (w związku z przekroczeniem liczby wniosków na 2021 r.), Uniwersytet Opolski przeprowadzi wewnętrzny nabór na pozostałe 2 wnioski, które będą składane w 2022 r.

Założenia programu

1. Każdy projekt musi dotyczyć minimum jednego z obszarów:
    1. Doskonałość naukowa
    2. Nauka dla innowacyjności
    3. Humanistyka – Społeczeństwo – Tożsamość
  2. Projekt musi wpisywać się w min. 1 cel wskazany w ww. obszarach (cele wskazano w Komunikacie Ministra).
  3. Okres realizacji projektu nie może przekraczać 24 miesięcy.
  4. Koszt realizacji projektu musi wynosić min. 100 000 zł, ale nie więcej niż 2 000 000 zł (w tym maks. 15% kosztów pośrednich).
  5. Projekt musi wskazywać konkretne i weryfikowalne rezultaty oraz posiadać merytoryczne uzasadnienie dla jego realizacji.

Nabór wewnętrzny

1. Wszystkie osoby planujące złożenie aplikacji w 2022 r. muszą złożyć kartę projektu cz. A najpóźniej do 31.03.2022 r. Karta A zawiera opis ogólnych założeń projektu. Karta jest dostępna na stronie https://bniop.uni.opole.pl/dokumenty-do-pobrania/
  2. Na podstawie przedłożonych kart A, Prorektor ds. nauki w porozumieniu z Komisją ds. Polityki Naukowej w UO, wybierze  propozycje projektów, które w formie  aplikacji zostaną złożone w 2022 r.

Uwaga: Zgodnie z decyzją Prorektora, istotnym kryterium wyboru projektów będzie wpływ projektu na realizację celów określonych w Strategii rozwoju Uniwersytetu Opolskiego w latach 2021-2027, i odpowiednio w strategii rozwoju wydziału lub strategii rozwoju instytutu. Prosimy zatem o uwzględnienie w opisie projektu w karcie A informacji, jakie cele ww. strategii będzie uwzględniał realizowany projekt oraz w jaki sposób przyczyni się do ich osiągnięcia.

Złożenie karty A we wskazanym wyżej terminie nie oznacza, że wnioskodawca musi do tego czasu dysponować pełnym opracowaniem wszystkich założeń/zadań projektu. Finalne opracowanie wniosku projektowego może odbyć się w terminie późniejszym, pod warunkiem złożenia aplikacji do końca 2022 r.

KOMUNIKAT MINISTRA EDUKACJI I NAUKI

Więcej informacji o programie TUTAJ